Ota yhteyttä

Heltissä hoito alkaa jo ensimmäisestä kontaktista

Jäsenpalvelukanavat

Akuuteissa asioissa soita HelttiLinjaan
tai laita viestiä MyHeltin kautta

HelttiLinja

020 1470 770

HelttiLinja palvelee sinua ma-pe klo 7-21 ja la-su klo 9-17

(*puhelun hinta 020-alkuiseen numeroon 8,35 snt / puhelu + 16,69 snt / min.)

Tallenna puhelinnumero

HelttiChat

Kirjaudu MyHelttiin

HelttiChat palvelee sinua akuuteissa asioissa ma-pe klo 8-16

Voit myös jättää viestin palveluajan ulkopuolella. Saat vastauksen viestiisi viimeistään seuraavana arkipäivänä, jolloin voit halutessasi jatkaa asiointia reaaliajassa.

Jos sinulla ei vielä ole tunnuksia MyHelttiin, rekisteröidy nyt.

KIIREETÖN APU

Oma Hoitaja -viestikanava

Kirjaudu MyHelttiin

Saat MyHeltistä myös viestiyhteyden omaan nimettyyn työterveyshoitajaanne Oma Hoitaja -viestikanavassa. Käytä tätä kanavaa kiireettömissä, omaa työkykyä ja työhyvinvointia koskevissa kysymyksissä. Oma Hoitaja vastaa viestiisi kahden arkipäivän sisällä.

 

 

 

 

Toimipisteet

Helttilät

Löydät meidät Helsingistä, Espoosta, Vantaalta, Tampereelta, Oulusta, Turusta ja Jyväskylästä.

Helsinki

EmoHelttilä

Heltin päätoimipiste ydinkeskustassa, Stockmannia vastapäätä.

Mannerheimintie 12 A, 4. krs.
00100  Helsinki

Espoo

Keilaniemi

Life Science Center, Keilaniemi.

Keilaranta 10 E
02150 Espoo

Vantaa

Aviapolis

Technopolis Aviapolis, H-talo (viimeinen talo Teknobulevardin varrella)
Aviapoliksen juna-asemalta lyhin matka Helttilään Aviabulevardin uloskäynnin kautta.

Teknobulevardi 7, H-talo 1 krs.
01530 Vantaa

Tampere

Keskusta

Technopolis Yliopistonrinne 2

Kalevantie 2, C-talo, 2.krs
33100 Tampere

Hervanta

Technopolis Business Zone

Hermiankatu 6-8 D, 3. krs.
33720 Hermia

Oulu

Lääkäritalo

Lääkäritalo, Oulun keskusta. Käynti katutasosta.

Koulukatu 34
90100 Oulu

Henkilöt, tuki ja palaute

Ota yhteyttä

Myynti ja asiakkuudet

Myynti

Työterveys

Kimmo Laine 
p. 050 410 0908
kimmo.laine@heltti.fi

Aino Siippainen
p. 040 823 5393
aino.siippainen@heltti.fi

Organisaatioiden ja johtamisen kehittämisen palvelut

Sini Lindholm
p. 040 730 4909
sini.lindholm@heltti.fi

 

Hyvinvointi, webinaarit ja koulutukset

Mari Laari
p. 040 922 2313
mari.laari@heltti.fi

Asiakkuudet

Katja Järveläinen
p. 050 574 8688
katja.jarvelainen@heltti.fi

Lääketiede, hallinto ja palaute

Lääketiede

Anna-Mari Lahtinen
p. 050 348 9579
anna-mari.lahtinen@heltti.fi

Potilasasiamies

Kaisa Ojala
p. 040 828 9685
kaisa.ojala@heltti.fi

Toimitusjohtaja

Timo Lappi
p. 040 756 7809
timo.lappi@heltti.fi

Palaute

Heltin palaute-sivu

Laskutus, muutokset ja tuki

Laskutus

laskutus@heltti.fi

Heltti Oy, y-tunnus: 2544593-8

Laskutusosoite:

Mannerheimintie 12 A, 4. Krs., 00100 Helsinki

Verkkolaskutusosoite: 003725445938

Operaattori: Maventa (003721291126)

Työntekijätietojen päivittäminen

HelttiView 
– Jäsentietojen muutokset

– Sopimus- ja asiakastietojen tarkastelu

– Dokumenttien välitys salatulla yhteydellä

Asiakaspalvelukanava

Asiakastuki
– Sopimusasiat

– Laskutuskysymykset

– Yleinen palaute

– Jäsen- ja asiakastietoihin liittyvät kysymykset

– MyHeltti ja HelttiView kirjautumisongelmat

– Yleinen Heltin palveluiden tuki